Salon pielęgnacji zwierząt

Jak przygotować do wizyty w salonie

Oto kilka zasad, dzięki którym wizyta w salonie przebiegnie szybko i sprawnie.

Prosimy by piesek był rozczesany oraz wykąpany jeżeli ma być strzyżony, natomiast jeżeli piesek ma być trymowany to kąpiel bezpośrednio przed wizytą nie jest wskazana.

Salon oferuje jako usługę kąpiel w najlepszych szamponach i odżywkach firmy OSTER dostosowanych do rasy psa i rodzaju sierści.

Prosimy wyjść z pieskiem na spacer przed wejściem do salonu, to pozwoli uniknąć przykrych niespodzianek, a przy okazji dla pieska będzie to rozładowanie emocji.

Żeby pies był przygotowany na zabiegi groomerskie prosimy oswajać go z czesaniem, z podnoszeniem łap i trzymaniem w niezwykłych dla psa pozycjach.

Uwaga.

Pies musi być zdrowy w trakcie zabiegów groomerskich. O wszystkich chorobach w szczególności skóry (podrażnienia, guzy, grzyby, infekcje) należy poinformować groomera przed wykonaniem usługi oraz przy zapisywaniu się na wizytę. O wszystkich informacjach dotyczących zdrowia psa oraz innych informacjach mogących mieć wpływ na proces pielęgnacji (fobie, dawne urazy, choroby, tędencje do popuszczania moczu itp) należy nas poinformować przed zabiegami. W przypadku gdy pies jest agresywny bądź przejawia agresje w konkretnych sytuacjach (np. przy strzyżeniu łap czy okolic oczu) należy o tym poinformować przy rejestracji i przed usługą.